Na pewno niejednokrotnie słyszałeś o eksplodujących bateriach w telefonach. To nie jest mit, rzeczywiście czasami może zdarzyć się taka sytuacja. Niekiedy za samozapłonem może stać sam użytkownik telefonu. Jak tego uniknąć?
Czasami słyszy się o masowych wybuchach baterii w konkretnych modelach telefonów. Najczęściej jest to wina producenta, który w jak najszybciej czasie eliminuje wadliwe części, by następnie wprowadzić na rynek poprawioną wersję telefonu. Sytuacja, w której nagle dochodzi do samozapłonu telefonu może być naprawdę przerażająca. W takiej sytuacji trudno jest mówić o naprawa telefonu Warszawa. Są jednak sposoby na to, aby uniknąć tak przykrej sytuacji.
Co może wywołać samozapłon baterii?
Okazuje się, że najczęściej dochodzi do samozapłonu telefonów, które są długo podłączone do ładowania. Wiele osób po całym dniu, podłącza swój smartfon na noc do prądu. Jest to błąd, ponieważ w takiej sytuacji może dojść właśnie do zapłonu. Kolejna kwestia jest taka, że w instrukcjach jest wyraźnie zaznaczone, że telefon nie powinien być ładowany tak długo. Jest to prawdziwe zabójstwo dla baterii! Po takim wielokrotnym działaniu konieczna może być naprawa telefonów komórkowych Warszawa. W razie kłopotów najlepiej wybrać sprawdzony serwis, a takim jest MedicPhone. Właśnie w tej firmie pracują najlepsi specjaliści do zadań specjalnych.
Zwarcie akumulatora
Okazuje się, że nie tylko zbyt długie ładowanie telefonu może wywołać jego samozapłon. Jeżeli zdecydujemy się na ładowanie smartfona w zbyt niskiej temperaturze, może to wywołać zwarcie, a następnie wybuch. A to przez fakt, że w takich warunkach efektywność ładowania jest znacznie niższa niż normalnie, do czego sprzęt również nie jest w odpowiedni sposób przystosowany. Właśnie dlatego należy zwracać uwagę na takie niuanse, aby w przyszłości nie mierzyć się z problemem w postaci napraw.
Całkowite rozładowanie telefonu
Akumulatory obecne na rynku nie lubią, gdy są rozładowywane do końca. Nie wpływa to na nie korzystnie. Oczywiście nie jest to powód, który sprawi, że bateria wybuchnie, jednak może ją to powoli wyniszczać. Najlepiej podłączać smartfon do ładowania w momencie, gdy wskaże on 20% poziomu naładowania.