Zeszyty, notatniki są podstawowymi przyborami szkolnymi każdego ucznia. Potrzebne są praktycznie na każdym przedmiocie. Dzieci zapisują w nich prace domowe i lekcje. Bardzo często robią również notatki. Zeszyty, notatniki są potrzebne na każdym etapie edukacji każdego dziecka. Przydają się zarówno w pierwszej klasie szkoły podstawowej, jak i w liceum.
Zeszyty szkolne
Zeszyty, notatniki szkolne należą do kategorii artykuły papierniczy. Są to podstawowe elementy wyprawki szkolnej. Rodzaj zeszytu, który jest potrzebny uczniowi zmienia się wraz z przechodzeniem do kolejnych klas.
Im dziecko jest starsze, tym więcej zeszytów potrzebuje. Podczas kolejnych etapów edukacji niezbędne są również zeszyty z większą ilością kartek. Przed zakupem zeszytów musimy wiedzieć ile przedmiotów będzie miało dziecko w szkole. Również od nauczyciela zależy jaki zeszyt wybrać, ponieważ czasami życzą sobie oni, żeby dzieci pisały w zeszytach w linię lub kratkę.
W kratkę czy w linię – jaki zeszyt wybrać dla dziecka?
Podczas kompletowania wyprawki szkolnej, należy kierować się ogólnie przyjętymi standardami. Zazwyczaj jest tak, że do lekcji języka polskiego, należy wybrać zeszyt w linię. Z kolei do matematyki, w kratkę. To jest podstawowa zasada. Jeżeli chodzi pozostałe przedmioty, wszystko zależy od preferencji dziecka. Chyba, że nauczyciel sobie zażyczy konkretny rodzaj zeszytu.
Zeszyty, które są pozbawione linii i kratki, zazwyczaj nazywane są gładkimi, przeznaczone są do lekcji techniki oraz plastyki. Na takich przedmiotach zwykle dużo się nie piszę.
Ile kartek ma mieć zeszyt dziecka?
W sklepach papierniczych trafimy na zeszyty, które się różnią od siebie ilością kartek. Dla młodszych dzieci, które chodzą do podstawówki najlepszym wyborem są zeszyty 16 i 32 kartkowe. Ponieważ dzieci w tym wieku za wiele nie piszą. Z kolei w przypadku starszych dzieci, lepiej kupić grubsze zeszyty do notowania. Wtedy spokojnie wystarczą na cały semestr szkolny i nie będzie konieczności dokupywania kolejnego zeszytu.
Przeczytaj też: http://www.cnurt.pl/przekladki-do-segregatorow-jakie-wybrac/